Podłe Zgłoski

12/04/2013

Czekasz na rejestrację? Spokojnie, twój wniosek zostanie rozpatrzony

Filed under: KurzNews, Scholandia — Mat Max von Salvepol vel Matt Zdolny @ 12:17

Jak wynika z informacji redakcji “Podłych Zgłosek”, której reporter koczuje pod Kancelarią Koronną, tymczasowo wnioski o zamieszkanie w Królestwie Scholandii nie mogą zostać rozpatrzone. Budynek Kancelarii Koronnej jest tymczasowo zamknięty w związku z problemami z serwerem.

Jak wynika z uzyskanych informacji, wszystkie wnioski wpływają, jedynie w obecnej chwili nie mogą jeszcze zostać rozpatrzone. Trwają prace nad zmianą sytuacji. Chętnych do zamieszkania w Królestwie, którzy obecnie czekają na rozpatrzenie wniosku, zaprasza się już na forum państwa.

09/04/2013

Powróciła strona Scholandii

Filed under: KurzNews, Scholandia — Mat Max von Salvepol vel Matt Zdolny @ 15:13

Po 10 dniach nieobecności w Internecie, strona Królestwa Scholandii jest znowu dostępna. Jak poinformował wczoraj Król Scholandii, Filip Radgar Scholandzki,

(…) Sytuacja zostala naprawiona – dokonano zmiany fizycznego serwera i serwera DNS. Zmiany te spowodowaly koniecznosc modyfikacji systemu.

Oznacza to, że ponownie otwarto urzędy i banki. Otwarte zostało też Biuro Imigracyjne, przed którym utworzyła się jednoosobowa kolejka chętnych do zamieszkania w Królestwie. Nie mamy informacji, ile osób zrezygnowało z zamieszkania w ciągu ostatnich 10 dni.

07/04/2013

Turniej warcabowy – przegrana Scholandczyka

Filed under: Dreamland, Scholandia, Sport — Mat Max von Salvepol vel Matt Zdolny @ 21:50

Jedyny przedstawiciel Scholandii, Mat Max von Salvepol, odpadł w pierwszej rundzie Turnieju warcabowego z okazji Dnia Nowego Czasu w Orlovej w Dreamlandzie. Po zaciętym meczu, zakończonym wynikiem 2:1, Juan Pablo Morales z Republiki Palmowej awansował do kolejnej rundy turnieju. Gratulacje dla zwycięzcy!

Relacja z meczu jest dostępna w formie wideo – transmisja zaczyna się od 3:05:


Watch live video from mmkgtc on Justin.tv

Turniej warcabowy z okazji Dnia Nowego Czasu – runda 1

Filed under: Dreamland, KurzNews, Scholandia, Sport — Mat Max von Salvepol vel Matt Zdolny @ 15:10

Przedstawiciel Scholandii na turnieju warcabowym z okazji Dnia Nowego Czasu, Mat Max von Salvepol znajduje się już w Orlovej w księstwie Surmali (Dreamland), gdzie odbędzie się dzisiaj mecz pierwszej rundy w warcaby khamockie. Mecz odbędzie się około godziny 20:30-21.

Przeciwnikiem reprezentanta Scholandii będzie Juan Pablo Morales z Republiki Palmowej. El Presidente Republiki Palmowej odwiedził wczoraj Królestwo Scholandii. Jednym z celów odwiedzin jest bliższe poznanie kraju. Na forum przywitał go Książę Scholii i Premier KRS, Jerzy Scholandzki.

29/03/2013

Czy Sarmacja zerwie stosunki dyplomatyczne ze Scholandią?

Filed under: Sarmacja, Scholandia — Mat Max von Salvepol vel Matt Zdolny @ 21:46

korespondencja z Wielkich Oczu, Sarmacja

Jednym z aktualnych tematów dyskusji w Księstwie Sarmacji jest zerwanie stosunków dyplomatycznych z Królestwem Scholandii. Propozycja została umieszczona na Forum Centralnym przez Gauleitera Kakulskiego von Salvepol, dawniej scholandzkiego posła i wicepremiera KRS.

W ramach tematu istnieje również ankieta, której rezultat (29 marca o 20:38) wskazuje, że większość głosujących opowiada się za zerwaniem traktatu o stosunkach dyplomatycznych.

Wyniki ankiety

Najprawdopodobniej jednym z czynników, które spowodowały wznowienie dyskusji na temat działań dyplomatycznych w kierunku Scholandii, był najnowszy numer Mordecki Journal, w dużej mierze krytykujący niektórych obywateli Księstwa Sarmacji. Głównym argumentem jest jednak decyzja o niepodpisaniu traktatu o nawiązaniu stosunków dyplomatycznych z Królestwem Hasselandu, które obecnie posiada podobną liczbę aktywnych obywateli, jak Scholandia.

Według niektórych informacji, w Sarmacji obecnie przebywa więcej aktywnych Scholandczyków niż w samej Scholandii. W ramach Sclavinii istnieje także miejscowość o nazwie Republika Scholandzka. Do grudnia 2012 r. istniała także miejscowość Szkolopolis Sztadt.

09/08/2010

[opowiadanie] Jeszcze jedna rozgrywka

Filed under: Opowiadania, Scholandia — Mat Max von Salvepol vel Matt Zdolny @ 01:09

Scholandia w tych dniach zadziwiała spokojem. Nawet tętniące niegdyś życiem miasta obecnie sprawiały wrażenie, jakby posiadały znacznie więcej budynków, niż mieszkańców. Oficjalne statystyki nie zachwycały – w ciągu ostatnich 4 scholandzkich lat wyemigrowało aż 34% obywateli. To już nie było jedno z największych państw mikroświata.

Wielu obywateli preferowało w ostatnich dniach siedzenie we własnym domu, rozmyślając nad dawną potęgą scholandzkiej nacji. Wspominane były bohaterskie boje z Gnomami, czasy zrywanych stosunków z Sarmacją. Niektórzy tęsknili za pełnymi sztuki kawiarenkami Kanikogradu, inni za cotygodniowymi spędami Scholandczyków w Scholopolis, na Placu Czatu. Nostalgię wzbudzało wspólne przesiadywanie na tymże placu, by słuchać Radia Scholandia, nadawanego przez głośnik, stojący przy placu. Twórcom i późniejszym aktywistom radiostacji nie brakowało chęci, lecz brakowało technicznych umiejętności, by zdobyć odpowiedni nadajnik, który pozwalałby na wszechscholandzkie nadawanie. Miało to jednak swój urok – dzięki temu obywatele kraju się integrowali, na bieżąco komentowali wpadki i piosenki puszczane przez prezentera, który siedział razem z nimi.

- Panie, jak to pięknie za Armina było, jak na placu i z piętnaście osób potrafiło naraz się pojawić! – wzdychał sędziwy już wiekiem obywatel, którego personaliów autor ujawnić nie chce, bo go wymyślił.
- A jak przybył zza granicy ten Kaworu i przedstawienie z aktorami Scholandami stworzył! – wtórował mu inny.

Słysząc takie rozmowy, wiedziałem, że takie czasy nie wrócą. Widząc, jak ludzie wokół mnie się starzeją, zauważyłem, że od pewnego czasu nie ma już młodych, na których zawsze można było się oburzać, jak na to pozwalał pewien już zgredzi wiek. Gdy pojawił się jeden, był jakby potwierdzeniem reguły i szybko znikał, wybierając emigrację do innego świata.

W tym czasie życiem zaczynały tętnić inne, dużo młodsze kraje. Na spotkaniach na forum mikronacji, które sam w wirtualnych latach młodzieńczych założyłem, widziałem, że często jest to starcie generacji. Różniliśmy się podejściem do tej zabawy, tam radosny spam, gry mające utrzymać wieczną aktywność, ale i dużo większe używanie wyobraźni, której jakże brak w świecie, gdzie polityka jest najważniejsza. Dwa światy na jednej planecie.

Obserwowałem, jak kurczy się świat, w którym wirtualnie dorastałem. Sam też wolałem przesiadywać w moim domku i tęsknić za minionymi latami chwały. Czasem jedynie jeździłem do Erboki, gdzie w zasadzie nic się nie działo. Udawałem, że jestem tam ambasadorem, a rząd udawał, że mi płaci. Można powiedzieć, że w Scholandii wszystko udawało, że działa… Z pozoru była to spokojna, wyciszona aktywność okresu pokoju.

Co jakiś czas można jednak było na wybrzeżu ujrzeć odpływający statek. Charakterystyczny dla każdego z nich był biały żagiel. Średnio trzy jachty rocznie. O odejściu oznajmili też moi bracia. Nie bez refleksji spoglądałem na białe kropki, znikające powoli na horyzoncie.

Obudziłem się w kraju, który z dawną aktywnością miał niewiele wspólnego – podobnie jak duża część starego mikroświata. Borykał się za to z problemem własnej tożsamości, a raczej jej braku. Momentami karykaturalnie wygląda trzymanie się dawnego ceremoniału w sytuacji, gdy co czwarty z nas jest posłem. Sam Parlament to jedno z niewielu miejsc, gdzie jeszcze czasem ktoś się spotyka. Stare myślenie nadal jednak gdzieśtam się czai – nadal jesteśmy potęgą, państwem Wielkiej Trójki. Chcielibyśmy być.

Rozmyślałem tak sobie siedząc przy kominku aż do momentu, gdy ogień przygasł. Po chwili, spoglądając w prawo, ujrzałem, że system Elektropoczty, w jaki wyposażony jest każdy mieszkaniec kraju, migocze. Oznaczało to, że otrzymałem nową wiadomość.

Było w niej już drugie pytanie o te same kwestie, o które już miałem okazję zostać spytany. Po dłuższej chwili zastanowienia zacząłem szybko wstukiwać na klawiaturze Elektropoczty odpowiedź.

- Chyba pora na jeszcze jedną rozgrywkę… – mruknąłem sam do siebie.

Wszelkie podobieństwo do realnych wydarzeń i osób jest absolutnie przypadkowe.

15/07/2010

Zła passa – odchodzi kolejny obywatel

Filed under: Scholandia — Mat Max von Salvepol vel Matt Zdolny @ 23:31

Dzisiaj o godzinie 23:25 na Liście Dyskusyjnej Królestwa Scholandii ukazał się następujący post Pawła Małeckiego:

Witam

Po głębokim zastanowieniu i przemyśleniu wszystkich aspektów
oraz z powodów osobistych postanowiłem zrzec się obywatelstwa Królestwa Scholandii.
Tym samym kończąc moją przygodę z tym krajem.
Chciałem podziękować tym wszystkim którzy pomagali mi rozwijać się tutaj.

Pozdrawiam
Małecki

Jest to czwarta już oficjalnie odchodząca osoba w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Scholandia ma regenta

Filed under: Scholandia — Mat Max von Salvepol vel Matt Zdolny @ 20:20

14 lipca JKM Piotr Abogard Scholandzki wydał dekret o ustanowieniu na czas od 15 lipca do 1 sierpnia regentury w związku z nieobecnością Króla. Przez ten czas rolę regenta pełnił będzie JKW Filip Kerad von Porta
Regni-Scholandzki von Schwaben-Scholandiae, Książę Scholii.

15 lipca o godzinie 19:40 JKW Filip złożył na Liście Dyskusyjnej wymaganą przysięgę. Nieobecność Króla spowodowana jest najprawdopodobniej okresem wakacyjnym.

14/07/2010

Derby Alexiopolis zakończone remisem

Filed under: Scholandia, Sport — Mat Max von Salvepol vel Matt Zdolny @ 23:10

Zawodnicy Podłych Zgłosek nie dali pokonać się dużo bardziej doświadczonym i utytułowanym zawodnikom Blondi Team (trener: Mateusz Walczak). Derby Alexiopolis zakończyły się wynikiem 1:1.

Blondi Team – Podłe Zgłoski 1:1 (1:0)

Bramki: Hyata 23′ – Gladysz ‘50

Blondi Team: Gorski – Ankowski, Gil, Hass, McIntyre – Skrowniak, Rinnan, Kosowski, Hyata – Basescu, Gullbrandsson
Podłe Zgłoski: Lochowski – Madejek, Wolowicz, Kordyl, Dzienis – Groszek, Dmochowski, Gladysz, Lubiak – Materowski, Cichy

Co prawda bardziej doświadczeni gospodarze przeważali w niemal każdej dziedzinie gry, to jednak nie potrafili wykorzystać swoich atutów przeciw ostrożnie grającym piłkarzom Zgłosek. Mecz nie należał do najciekawszych, jednak mimo tego przyciągnął grupkę zainteresowanych kibiców. Być może już niedługo Zgłoski będą miały swoich fanów…

Korpus dyplomatyczny się uszczupla

Filed under: Scholandia, Surmenia — Mat Max von Salvepol vel Matt Zdolny @ 18:50

Paweł Małecki złożył na liście dyskusyjnej rezygnację z funkcji ambasadora Królestwa Scholandii w Królestwie Surmenii. Jest ona wywołana osobistym konfliktem z Księciem Bergii, Jerzym Mordeckim vPR-SvS-S.

Nie jest to pierwsza osoba, która w pewien sposób ogranicza swoją aktywność po sporze z ministrem finansów. W ostatnim czasie na odejście ze Scholandii zdecydował się Marcin Pośpiech z rodu von Salvepol. Testament w ostatnim czasie złożył także Kuba Pakulski, także z tego samego rodu, obaj po postach Księcia Mordeckiego, krytykujących ich osoby.

Redakcja wyraża nadzieję, że p. Małecki kulturalnie pożegna się również z mieszkańcami i władzami Surmenii, jak nakazuje dobry obyczaj.

SPROSTOWANIE: Jak podaje Marcin Pośpiech, konflikt z JOK Mordeckim nie był bezpośrednią przyczyną jego odejścia. Było ono planowane już od jakiegoś czasu.

Older Posts »

Powered by WordPress