Podłe Zgłoski

12/04/2013

Czekasz na rejestrację? Spokojnie, twój wniosek zostanie rozpatrzony

Filed under: KurzNews, Scholandia — Mat Max von Salvepol vel Matt Zdolny @ 12:17

Jak wynika z informacji redakcji “Podłych Zgłosek”, której reporter koczuje pod Kancelarią Koronną, tymczasowo wnioski o zamieszkanie w Królestwie Scholandii nie mogą zostać rozpatrzone. Budynek Kancelarii Koronnej jest tymczasowo zamknięty w związku z problemami z serwerem.

Jak wynika z uzyskanych informacji, wszystkie wnioski wpływają, jedynie w obecnej chwili nie mogą jeszcze zostać rozpatrzone. Trwają prace nad zmianą sytuacji. Chętnych do zamieszkania w Królestwie, którzy obecnie czekają na rozpatrzenie wniosku, zaprasza się już na forum państwa.

09/04/2013

Powróciła strona Scholandii

Filed under: KurzNews, Scholandia — Mat Max von Salvepol vel Matt Zdolny @ 15:13

Po 10 dniach nieobecności w Internecie, strona Królestwa Scholandii jest znowu dostępna. Jak poinformował wczoraj Król Scholandii, Filip Radgar Scholandzki,

(…) Sytuacja zostala naprawiona – dokonano zmiany fizycznego serwera i serwera DNS. Zmiany te spowodowaly koniecznosc modyfikacji systemu.

Oznacza to, że ponownie otwarto urzędy i banki. Otwarte zostało też Biuro Imigracyjne, przed którym utworzyła się jednoosobowa kolejka chętnych do zamieszkania w Królestwie. Nie mamy informacji, ile osób zrezygnowało z zamieszkania w ciągu ostatnich 10 dni.

07/04/2013

Turniej warcabowy – przegrana Scholandczyka

Filed under: Dreamland, Scholandia, Sport — Mat Max von Salvepol vel Matt Zdolny @ 21:50

Jedyny przedstawiciel Scholandii, Mat Max von Salvepol, odpadł w pierwszej rundzie Turnieju warcabowego z okazji Dnia Nowego Czasu w Orlovej w Dreamlandzie. Po zaciętym meczu, zakończonym wynikiem 2:1, Juan Pablo Morales z Republiki Palmowej awansował do kolejnej rundy turnieju. Gratulacje dla zwycięzcy!

Relacja z meczu jest dostępna w formie wideo – transmisja zaczyna się od 3:05:


Watch live video from mmkgtc on Justin.tv

Turniej warcabowy z okazji Dnia Nowego Czasu – runda 1

Filed under: Dreamland, KurzNews, Scholandia, Sport — Mat Max von Salvepol vel Matt Zdolny @ 15:10

Przedstawiciel Scholandii na turnieju warcabowym z okazji Dnia Nowego Czasu, Mat Max von Salvepol znajduje się już w Orlovej w księstwie Surmali (Dreamland), gdzie odbędzie się dzisiaj mecz pierwszej rundy w warcaby khamockie. Mecz odbędzie się około godziny 20:30-21.

Przeciwnikiem reprezentanta Scholandii będzie Juan Pablo Morales z Republiki Palmowej. El Presidente Republiki Palmowej odwiedził wczoraj Królestwo Scholandii. Jednym z celów odwiedzin jest bliższe poznanie kraju. Na forum przywitał go Książę Scholii i Premier KRS, Jerzy Scholandzki.

Abdykacja w Sarmacji

Filed under: Sarmacja — Mat Max von Salvepol vel Matt Zdolny @ 00:37

Wczoraj (07.04) o 2:13 w nocy Książę Sarmacji, Piotr II Grzegorz wydał akt abdykacji. Zaledwie kilka godzin wcześniej obywatelstwa i stanowisk zrzekł się Minister Rekreacji i Propagandy, Ivo Tomaszowy Karakachanow-Pac. Oba oświadczenia zostały wydane w związku z dyskusjami na temat zlikwidowania głosów ważonych i projektu zmiany ustawy o obywatelstwie sarmackim.

Reakcje społeczeństwa są zróżnicowane. Interrex Michał Feliks w oświadczeniu na Forum Centralnym zaapelował do Księcia o zmianę decyzji. Zorganizował także głosowanie narodowe nad apelem do Piotra II Grzegorza o pozostanie na tronie. Referendum potrwa 3 dni i zakończy się we wtorek o godzinie 21. W ciągu pierwszego pół godziny trwania referendum głosy oddało 20,65% uprawnionych do głosowania (19 z 92 osób). Spodziewany wynik głosowania to zdecydowana przewaga głosów za pozostaniem na tronie. Podobne opinie zdają się dominować w dyskusjach na forum, jednak pojawiła się też dyskusja odnośnie wprowadzenia kadencyjności i ograniczeń czasowych w sprawowaniu urzędu księcia. Jak wynika z jej przebiegu i ankiety, niemal 4/5 Sarmatów jest przeciwnych takiej koncepcji.

W związku z sytuacją w Sarmacji zmienił się także wygląd strony Księstwa.

Powered by WordPress