Podłe Zgłoski

29/03/2013

Czy Sarmacja zerwie stosunki dyplomatyczne ze Scholandią?

Filed under: Sarmacja, Scholandia — Mat Max von Salvepol vel Matt Zdolny @ 21:46

korespondencja z Wielkich Oczu, Sarmacja

Jednym z aktualnych tematów dyskusji w Księstwie Sarmacji jest zerwanie stosunków dyplomatycznych z Królestwem Scholandii. Propozycja została umieszczona na Forum Centralnym przez Gauleitera Kakulskiego von Salvepol, dawniej scholandzkiego posła i wicepremiera KRS.

W ramach tematu istnieje również ankieta, której rezultat (29 marca o 20:38) wskazuje, że większość głosujących opowiada się za zerwaniem traktatu o stosunkach dyplomatycznych.

Wyniki ankiety

Najprawdopodobniej jednym z czynników, które spowodowały wznowienie dyskusji na temat działań dyplomatycznych w kierunku Scholandii, był najnowszy numer Mordecki Journal, w dużej mierze krytykujący niektórych obywateli Księstwa Sarmacji. Głównym argumentem jest jednak decyzja o niepodpisaniu traktatu o nawiązaniu stosunków dyplomatycznych z Królestwem Hasselandu, które obecnie posiada podobną liczbę aktywnych obywateli, jak Scholandia.

Według niektórych informacji, w Sarmacji obecnie przebywa więcej aktywnych Scholandczyków niż w samej Scholandii. W ramach Sclavinii istnieje także miejscowość o nazwie Republika Scholandzka. Do grudnia 2012 r. istniała także miejscowość Szkolopolis Sztadt.

3 Comments »

 1. “Do grudnia 2012 r. istniała także miejscowość Szkolopolis Sztadt.”

  Nie miasto, a instytucja, przy której potem ulokowano zlikwidowaną już baronię. I instytucja ciągle istnieje :)

  Comment by Gauleiter — 30/03/2013 @ 22:53

 2. Co więcej, obawiam się, że ominąłeś najważniejsze przyczyny sarmackiej chęci zerwania stosunków z Scholandią. Po pierwsze: kloning i wulgarne wypowiedzi Mordeckiego vel Scholandzkiego vel Borga przez długi czas publikowane w Sarmacji w sytuacji, gdy stosunki scholandzko-sarmackie były martwe od dłuższego czasu. Po drugie: wydalenie (a raczej – niewpuszczenie) sarmackich dyplomatów z JKM na czele, gdy Scholandzki vel Mordecki vel Berg ciągle jest w Sarmacji goszczony. Po trzecie: po co utrzymywać stosunki dyplomatyczne z półtorejosobowym państwem?

  Comment by Gauleiter — 30/03/2013 @ 23:02

 3. Dzięki za korektę! Jeśli chodzi o przyczyny, tym bardziej dziękuję za informacje o nich od osoby, która stworzyła temat na forum, który faktycznie zainicjował opisywaną dyskusję.

  Co do półtorejosobowego państwa – sam widzę trzy osoby ;)

  Comment by Mat Max von Salvepol vel Matt Zdolny — 30/03/2013 @ 23:28

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

Powered by WordPress